چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۶
کد خبر: ۱۶۰۴۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
سفیر ونزوئلا در تهران:
سفیر ونزوئلا در تهران گفته: «دولت آمریکا به قوانین بین‌المللی پایبند نیست و ترامپ نیز قابلیت و توانایی مذاکره را ندارد در حالی که نیکلاس مادورو آمادگی کامل دارد که رودررو با وی صحبت کند.»
«کارلوس آنتونیو الکالا کوردونس» دیروز در نشست خبری که به دنبال سیاست های خصمانه آمریکا علیه ونزوئلا و شکست کودتای اخیر برگزار شد در پاسخ به سوالی درباره «علت مماشات دولت ونزوئلا در قبال کشورهایی که سیاست های خصمانه علیه این کشور دارند» گفت:  «نباید اشتباهی مرتکب شویم که بهانه ای در دست آنها باشد و در حال حاضر نیز  مادورو به همراه وزیر امورخارجه به دنبال این هستند مشکلات کشور را تحت قوانین و مقررات بین المللی حل و فصل کنند.»
سفیر ونزوئلا در تهران با بیان این که «اقدام به قطع رابطه سیاسی و دوستانه با کشوری تصمیم ناگهانی نیست»، اظهارداشت: «اگر ونزوئلا بخواهد حمله ای علیه سفارتخانه هایی که به مخالفان پناه داده اند، بکند، ممکن است تبعات منفی را برای کشور داشته باشد... ما تمام قوانین کنوانسیون وین را رعایت می کنیم . در حال حاضر دفتر نمایندگی سیاسی آمریکا در کاراکاس خیلی آرام است ولی آنها این کار را نمی‌کنند. الان چه کسی موازین کنوانسیون وین را زیر پا می گذارد؟ »
وی سپس با تاکید بر این که «ما در چارچوب قوانین و موازین بین‌المللی و چندجانبه‌گرایی قدم برمی‌داریم» افزود: «کسی که همیشه قانون را زیر پا می‌گذارد دولت آمریکا است چرا که قابلیت مذاکره را ندارند. ترامپ هیچ وقت این قابلیت را ندارد که مثل رئیس‌جمهورهای دیگر بنشیند و مذاکره کند وتوانایی این کار را ندارد...» به گزارش ایرنا سفیر ونزوئلا در تهران این را هم اضافه کرد که: «مقامات آمریکایی به حرف هایی که می‌زنند و توافق‌نامه‌هایی که امضا می‌کنند تعهد ندارند. به عنوان مثال می‌توان به توافق‌نامه هسته‌ای ایران با گروه 1+5 اشاره کرد که آنها امضا کردند و بعد خودشان از آن خارج شدند و الان حرفی که زده اند را قبول ندارند.»
«کوردونس» در عین حال اضافه کرد: «مردم ایران و ونزوئلا تحت هدایت رهبرانشان باهم متحد هستند و اجازه نمی دهند اهداف آمریکا محقق شود.»


نام:
ایمیل:
* نظر: