چهارشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۹
کد خبر: ۲۱۱۶۳۶
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
سرلشکر باقری:
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به رزمایش‌های اخیر نیروهای مسلح گفت: این رزمایش‌ها در حوزه‌های مختلف موشکی، هواپیما‌های بدون سرنشین، دریایی و پدافند هوایی برگزار و سبب شد که دشمن با خفت منطقه را ترک کند.


سردار سرلشکر پاسدار ‌محمد باقری‌‌ صبح یکشنبه ‌در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی ‌اظهار داشت: همان‌طور که مستحضرید نیرو‌های مسلح در دو سال اخیر با فشار‌هایی از سوی دشمن و مواردی چون خروج از برجام، تشدید تحریم‌ها و به تناوب، تشدید فشار‌های نظامی و دفاعی مواجه شد که بحمدالله با فرماندهی رهبر معظم انقلاب اسلامی و تلاش‌های صورت گرفته و عنایت پروردگار در نهایت دشمن با خفت منطقه را ترک کرد و آرزوهایش به نتیجه نرسید.
وی با اشاره به شکست سیاست‌های تمامیت‌خواهانه دشمن در قبال جمهوری اسلامی ایران، افزود: بحمدالله ملت ایران امروز همچون گذشته به برکت خون شهیدان سربلند و سرافراز به راه و مسیر خود ادامه
می‌دهند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه در یکی دو ماه آخر دولت ترامپ فشار‌های دشمن نسبت به گذشته سنگین‌تر شد و در منطقه تحرکاتی انجام داد، گفت: در این بازه زمانی به امر فرماندهی معظم کل قوا، نیرو‌های مسلح 10 رزمایش را در سراسر کشور برگزار کردند که از قبل برنامه‌ای جهت برگزاری این رزمایش‌ها نداشتیم و به یکباره این رزمایش‌ها پس از ابلاغ با قدرت برگزار شدند.
سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: این رزمایش‌ها در حوزه‌های مختلف موشکی، هواپیما‌های بدون سرنشین، دریایی و پدافند هوایی برگزار و سبب شد تا شیطنت‌های دشمن در منطقه پایان بگیرد و مجبور شود که منطقه را ترک کند؛ در این مدت امنیت کشور به خوبی حفظ شد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه اظهار داشت: امروز وارد دوره جدیدی شده‌ایم که با مدیریت رهبر معظم انقلاب اسلامی ان‌شاءالله با کاهش تحریم‌ها و عقب‌نشینی دشمن مواجه خواهیم شد.
طرح شهید سلیمانی
سرلشکر باقری در دیدار با آیت‌الله «سیدمحمدرضا سعیدی» تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) اظهار داشت: نیرو‌های مسلح تحت فرماندهی رهبر معظم انقلاب اسلامی رشدی دائمی داشته و توانسته‌اند به ‌برکت خون شهدا با تهدیدات مقابله کنند.
وی با بیان اینکه «در تمامی حوزه‌های صنعت دفاعی در حال فعالیت هستیم»، اعلام کرد: در رزمایش‌هایی که اخیراً در کشور برگزار شد از تولیدات نیرو‌های مسلح در داخل استفاده شد.
وی در خصوص فعالیت‌های ستادکل نیرو‌های مسلح در مقابله با ویروس کرونا گفت: 58 بیمارستان نیرو‌های مسلح از ابتدای گسترش ویروس کرونا در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفت؛ همچنین با اجرای طرح شهید سلیمانی، با کمک نیرو‌های بسیجی و سپاهی، 75 درصد از مردم
غربالگری شدند.
افتخار داریم که ‌تحت فرماندهی امام خامنه‌ای
 خدمت می‌کنیم
سردار سرلشکر پاسدار ‌محمد باقری‌ پیش‌ازظهر ‌یکشنبه‌ در آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت که در قم برگزار شد، اظهار داشت: ما به ‌نوبه خود در نیرو‌های مسلح افتخار داریم که به‌طور بلاواسطه تحت فرماندهی رهبر معظم انقلاب خدمت کنیم؛ به‌ عنوان افرادی که بیش از 40 سال سابقه فعالیت نظامی داریم، اذعان و افتخار می‌کنیم که در تمامی امور نظامی، امنیتی و دفاعی تخصص، دقت و عمق بینش فرمانده معظم کل قوا از تمامی ما بالاتر و بیشتر است و خدا را باید بر این نعمت شکرگزار باشیم.


نام:
ایمیل:
* نظر: