دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۴
کد خبر: ۱۶۰۴۶۹
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
رئیس‌اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد:
رئیس‌اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تأکید کرد: بخش خصوصی بیشترین توجه را به صادرات آسیای شرق و کشور‌های همسایه دارد و همین امر تحریم‌های فولادی را بی‌اثر کرده است.
حمیدرضا رستگار در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تحریم صنایع فولادی گفت: بخش خصوصی بیشترین توجه را به صادرات آسیای شرق و کشور‌های همسایه دارد و همین امر تحریم‌های فولادی را بی‌اثر کرده است.
وی ادامه داد: رونق تولید و ایجاد‌اشتغال درمقطع کنونی با توجه به پیش‌بینی‌های رشد اقتصادی جهان، نشانگر تقاضای جهانی صنایع فولادی است.
رئیس‌اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد با‌اشاره به اینکه امروزه یکی از شاخصه‌های مهم کشور‌های توسعه یافته میزان تولید و مصرف فولاد است، اظهار کرد: خوشبختانه کشور ما به جهت دارا بودن منابع اصلی این کالای استراتژیک، یکی از معدود کشور‌هایی است که در این حوزه دارای چرخه تولید کامل بوده و به دلیل کیفیت بالای تولید و قیمت مناسب، همواره مورد توجه خریداران زیادی واقع شده است.
رستگار یادآور شد: امروزه کشور ما به عنوان رقیبی غیر قابل انکار در حوزه مقاطع فولادی و فلزات جهان برای دیگر تولیدکنندگان به شمار می‌آید و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و به‌طور قطع، همین امر موجب نگرانی کشور‌های متخاصم شده است، اما واقعیت درخصوص تحریم فولاد و فلزات این است که ما سال‌های گذشته در این حوزه مورد تحریم قرار گرفته‌ایم و این امر اتفاق جدیدی نیست که بتواند اثر چندانی در بازار‌های ما به‌جا بگذارد.
وی افزود: اگرچه امروزه این تحریم‌ها یک تهدید و جنگ اقتصادی محسوب می‌شود، ولی با توجه به توانمندی‌های بالقوه کشور و سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی که در سال‌های گذشته در این حوزه داشته‌ایم باور ما بر این است که این یک فرصت عالی و استثنایی برای این صنعت کشور است که می‌توان با برنامه‌ریزی‌های دقیق ضمن ایجاد تحولی عظیم در کشور و‌اشتغالزایی و جلوگیری از خام فروشی با ایجاد ارزش افزوده به نفع رشد و شکوفایی بازار داخلی از آن
بهره برد.
رئیس‌اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد ادامه داد: دولت باید توجه ویژه‌ای به این صنایع و فعالان بخش خصوصی داشته باشد و برای پویا شدن و حمایت از تولید‌کننده، سرمایه‌گذاران صنعت فولاد و همچنین حمایت از مصرف کنندگان داخلی، موانع صادرات این کالا را مرتفع کند.
گفتنی است 18 اردیبهشت‌ماه، دولت آمریکا در جدیدترین اقدام خود علیه ایران بخش فلزات ایران را نیز تحریم کرد. نائب‌رئیس‌کنفدراسیون صادرات ایران هم در واکنش به این موضوع، با بیان اینکه صادرات فلزات اساسی ایران از تحریم‌های آمریکا عبور می‌کند، گفته بود: صادرکنندگان فلزات اساسی و مواد معدنی طی سال‌های مختلف با این تحریم‌ها به‌اشکال مختلف مقابله کرده‌اند.


نام:
ایمیل:
* نظر: