چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
کد خبر: ۱۷۰۶۰۷
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
واکنش جالب بازار ارز به اقدامات ترامپ
در شرایطی که فقط چند روز از تحریم‌های جدید آمریکا علیه بانک مرکزی می‌گذرد، بازار ارز نسبت به این اتفاق واکنش خوبی نشان داده و قیمت‌ها نزولی شده‌اند!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بعد از اعمال تحریم‌های اخیر آمریکا و تحریم دوباره بانک مرکزی عده‌ای از سوداگران ارزی تلاش داشتند بار دیگر در بازار ارز خودنمایی کرده و با قیمت‌های نجومی از آب گل‌آلود تحریم‌ها به‌نفع خودشان ماهی بگیرند.
دو روز پیش زمانی که بازار‌ آغاز به کار کرده بود عده‌ای از دلال‌های خیابان فردوسی دلار را با قیمت 12 هزار و 600 تومان هم برای فروش به خریداران پیشنهاد می‌کردند آن هم درحالی که قیمت فروش صرافی ملی و سایر بانک‌ها و سایر صرافی‌های بانکی 11 هزار و 400 تومان بود؛ دلال‌ها در حالی با 1200 تومان اختلاف تلاش داشتند استارت گرانی قیمت ارز را بار دیگر از خیابان فردوسی بزنند که این تلاششان ناکام ماند و دیروز نه‌تنها دلار در صرافی‌های بانکی و بازار آزاد گران نشد که نسبت به دیروز ارزان‌تر هم شده است.
مشاهده میدانی از خیابان فردوسی نشان داد روز گذشته اکثر دلال‌های خیابان فردوسی که شغلشان خرید و فروش ارز در بازار آزاد با اختلاف قیمت نسبت به صرافی‌های بانکی است حاضر بودند زیر قیمت این صرافی‌ها دلارهای خود را بفروشند.
زمزمه اکثر دلال‌های فردوسی دیروز فروش دلار زیر قیمت صرافی‌های بانکی بود؛ این افراد می‌گفتند بازار فعلاً مشتری ندارد و معلوم نیست باز هم دلار ارزان‌تر می‌شود یا نه به همین دلیل می‌خواهند جنس نقد خود را سریع‌تر به ریال تبدیل کنند. دعوای زرگری دلال‌های خیابان فردوسی این بار بر سر فروش دلار ارزان‌تر به مردم است البته این در حالی است که متقاضیان خرید ارز می‌توانند از صرافی‌های بانکی به‌راحتی ارز مورد نیاز خود را تأمین کنند.
بر همین اساس، قیمت دلار در صرافی‌های بانکی برای فروش به مردم 11 هزار و 400 تومان بود اما دلال‌ها حاضربودند با قیمت 11 هزار و 380 تومان هم دلار را به مردم بفروشند.
بازار ارز در حالی روزهای آرام خود را سپری می‌‌کند که آمریکا تلاش دارد با جنگ روانی و تحریم‌های پی‌درپی و البته تکراری یک بار دیگر تلاطم را به خیابان فردوسی برگرداند اما واقعیت این روزهای بازار ارز نشان می‌دهد که این بار سیاست‌های بانک مرکزی قوی‌تر از تحریم‌های آمریکا عمل کرده و آرامش حاکم در این خیابان تأیید می‌کند که حداقل این بار بازار تحت تأثیر اخبار و تحریم‌ها رنگ عوض نمی‌کند.


نام:
ایمیل:
* نظر: