شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۱
کد خبر: ۱۶۴۸۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵
در 400 شهر کشور برگزار شد
همزمان با هفته عفاف و حجاب، تجمع بزرگ دختران انقلاب در ۴۰۰ شهر کشور برگزار شد.
تجمع بزرگ دختران انقلاب روز پنجشنبه به‌صورت همزمان در 400 شهر از استان‌های سراسر کشور و با حضور بیش از یک میلیون و 700 هزار نفر از بانوان محجبه و ارزشمدار با شعار «حجاب حافظ حریم خانواده» برگزار شد.
بزرگ‌ترین این تجمعات در تهران و با حضور پرشور دختران و زنان در ورزشگاه شهید شیرودی برگزار شد. استقبال بانوان شرکت‌کننده در این مراسم به حدی بود که جمعیت زیادی از آنها موفق به حضور در سالن اصلی نشدند و در اطراف محل برگزاری این تجمع حضور پیدا
کردند.
در اجتماع بانوان تهرانی از خانواده‌های شهیدان کاوه، زین‌الدین، شاهرخ ضرغام، باکری، حیدر جنتی، مجید قربانخانی، نورخدا موسوی، شهید جاوید الاثر حاج احمد متوسلیان، خلیلی، علی اکبر شیرودی و دختر مجاهده راستین انقلاب مرحومه مرضیه طاهره دباغ تقدیر شد.
 به گزارش فارس، در این مراسم حجت‌الاسلام احمد پناهیان به سخنرانی پرداخت و با‌ اشاره به آیات مبارکه سوره احزاب که به جایگاه مجاهدین‌ اشاره دارد، گفت: زنی پس از تأمل بر روی آیات این سوره نزد حضرت رسول اکرم(ص) رفته و از ایشان پرسید «چرا تمامی مقامات و مدارج معنوی که در قرآن به آن‌ اشاره شده شکلی مردانه دارد، پس روزی زنان جامعه اسلامی چه می‌شود؟»، خداوند متعال جبرئیل را به سوی پیامبر بزرگوار نازل کرد و به ایشان فرمود «به این زن بگو در ایمان، اسلام، صبر و مقاومت در مقابل طاغوت، روزه‌داری و نماز و عبادت هیچ تمایزی میان زن و مرد نیست؛ و خداوند هیچ تفاوتی میان زن و مرد برای حضور در عرصه‌های جهادی قرار نداده است».
پناهیان خاطرنشان کرد: زن مسلمان شیعه در میدان مبارزه با تأسی از مادرش حضرت فاطمه(س)، برای رسیدن به عالی‌ترین مقامات پا به عرصه اجتماع می‌گذارد.
وی با بیان اینکه زنان آزاده همچون پژواک قدرت اسلام از سوی حضرت زهرا(س) هستند، اظهار داشت: یکی از القاب حضرت زهرا(س)، منصوره است و در واقع خداوند اگر بخواهد در جهان کسی را در راه مجاهدت یاری رساند، از طریق بانوی دو عالم و با این رمز یاری می‌کند.
حجت‌الاسلام پناهیان با‌ اشاره به قرار‌گیری روز عفاف و حجاب در دهه کرامت ، افزود: کرامت تنها به معنای لطف به نیازمندان نیست؛ کرم و کرامت به معنای بزرگداشت، مقام انسانی هم هست.
وی ابراز داشت: امروز دلقک‌مآبانی در خیابان‌های کشور به دستور مزدوری با اخذ مبالغی ناچیز به ساحت عفاف و حجاب حمله می‌کنند و حریم اخلاقی جامعه را به مخاطره انداخته‌اند و باید شدیدترین برخوردها با آنها صورت گیرد.
حجت‌الاسلام پناهیان با انتقاد از تصمیم بر محدودسازی قانون عفاف و حجاب از سوی برخی افراد در قوه مقننه و مجریه، گفت: دشمنان ما متوجه شده‌اند برای ضربه‌زدن به نظام جمهوری اسلامی باید از راه تغییر فرهنگ و ضعیف کردن حجاب وارد شوند.
وی ادامه داد: این اجتماع و اجتماعات نظیر این، باید متذکر شود که با حفظ حریم حجاب و عفاف و صیانت از خانواده می‌توان مهد پرورش مجاهدین آخرالزمان و فرهیختگان را نگه داشت.
حجاب در جمهوری اسلامی
مسئله ملی و امنیتی است
پناهیان، حجاب را در جامعه ایرانی، مسئله ملی و امنیتی خواند و گفت: قوه مقننه، قضائیه و دولت موظف به حفظ و اجرای قانون حجاب هستند و باید مخالفان را رسوا و به مردم معرفی کنند.
وی با‌ اشاره به واقعه سال 1314 شمسی در مسجد گوهرشاد، ابراز داشت: زنانی که الگویشان حضرت فاطمه زهرا(س) بود به خاطر حفظ حریم حجاب به خاک و خون کشیده شدند.
نمایش پایبندی مردم به ارزش‌های دینی
به گفته رئیس سازمان بسیج زنان کشور، پیام این تجمع‌ها نمایش پایبندی مردم به ارزش‌های دینی بود و مردم با حضورشان در این تجمع بار دیگر نشان دادند که در فضایی از تبلیغات شوم دشمنان و جریان نفوذ علیه حجاب، خواهان رفتار عفیفانه و دوری از خودنمایی و تبرّج در سطح جامعه هستند.
مینو اصلانی درباره برنامه‌های جانبی تجمع بزرگ عفاف و حجاب نیز گفت: برگزاری نمایشگاهی با عنوان «سیر عفاف و حجاب در ایران از دوران کهن» و نیز برگزاری مسابقات پیامکی و اینترنتی و نیز استفاده از مشاوران خانواده از برنامه‌های جانبی این تجمع
بود.


نام:
ایمیل:
* نظر: