جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
کد خبر: ۱۵۸۲۵۲
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
معاون وزیر کار از تصویب حق مسکن ۱۰۰ هزار تومانی کارگران در نشست کمیسیون اقتصادی دولت خبر داد.

حاتم شاکرمی، در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه حق مسکن 100 هزار تومانی روز دوشنبه در کمیسیون اقتصادی دولت با حضور وزیر اقتصاد تصویب شده است گفت: این مصوبه اکنون برای ابلاغ به هیئت دولت رفته است.
 وی با بیان اینکه پیشنهاد وزارت کار این بوده است که این مصوبه از سوی دولت ابلاغ و به حقوق فروردین ماه کارگران برسد گفت: اکنون منتظر ابلاغ مصوبه تصویب شده کمیسیون اقتصادی دولت هستیم.
 شاکرمی بیان کرد: امیدواریم این مصوبه تا هفته کارگر در هیئت وزیران به تصویب نهایی برسد.
 گفتنی است در جلسه اول بهمن ماه سال گذشته شورای عالی کار با «افزایش حق مسکن کارگران» موافقت کرد. در آن جلسه که به ریاست شاکرمی معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی برگزار شد، افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارکنان مشمول قانون کار به تصویب رسید. مصوبه افزایش حق مسکن شورای عالی کار در خصوص افزایش حق مسکن کارگران، در صورتی در فروردین ماه لازم‌الاجرا خواهد بود که از سوی دولت در همین ماه ابلاغ شود.
پیش از این، حق مسکن کارگران در سال93 از 20 هزار تومان با رشد 100 درصدی به 40هزار تومان افزایش یافت که با تاخیر حدود دو ساله در هیئت دولت تصویب شد و از زمستان 95 در فیش حقوقی مشمولان قانون کار اعمال شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: