يکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰
کد خبر: ۱۳۸۹۷۱
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰
پس از حمله به آشیانه جنگنده‌های سعودی در عربستان
انصارالله یمن پس از حمله پهپادی به پایگاه هوایی «ملک خالد» در استان عسیر عربستان اعلام کرد، متجاوزان منتظر اقدامات غافلگیرکننده نیروهای یمنی باشند.

شبکه تلویزیونی المسیره روز شنبه گزارش داد، یگان پهپادهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با پهپاد «قاصف1» به پایگاه هوایی «ملک خالد» در «خمیس مشیط» واقع در استان «عسیر» (در جنوب عربستان) حمله کرد. در اين حمله، آشیانه‌ جنگنده‌هایی هدف قرار گرفت که در بمباران ملت یمن به کار گرفته می‌شوند. به دنبال این حمله، سرهنگ «عزیز راشد»، معاون سخنگوی ارتش یمن تأکید کرد متجاوزان منتظر اقدامات غافلگیرکننده نیروهای یمنی باشند. سرهنگ «عزیز راشد» همچنین اظهار داشت حمله با پهپاد قاصف-1 به پایگاه هوایی ملک خالد در پاسخ به جنایات متجاوزان انجام شد.
به گفته معاون سخنگوی ارتش یمن، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن برای انجام اقدامات غافلگیرکننده بزرگ آماده می‌شوند: «ارتش یمن باید پاسخ می‌داد و با پهپاد نیز پاسخ داد و به پایگاه ملک خالد حمله کرد و آشیانه‌های هواپیماها را هدف قرار داد و به همین سبب نیز پرواز هواپیماها از این پایگاه متوقف خواهد شد...اگر شورای امنیت در برابر اقدامات خطرناک رژیم‌های سعودی و اماراتی و حامیان آنها یعنی آمریکا در حمله به غیرنظامیان پایان ندهد، عملیات نیروهای یمنی نیز ادامه خواهد یافت و اقدامات غافلگیرکننده و دردناکی در انتظار متجاوزان است.»
جهنمِ یمن برای کودکان
از سوی دیگر، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) زندگی در یمن را به «جهنم» توصیف کرد که «خارج از تحمل کودکان است.» به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، یونیسف در گزارشی تحت عنوان «تاثیرات درگیری الحدیده بر کودکان یمن» اعلام کرد، هزاران کودک در سراسر یمن به کالاهای انسانی و تجاری نیاز دارند که روزانه از بندر الحدیده وارد می‌شود، و الحدیده مهم‌ترین معبر برای ورود مواد غذایی و کمک‌های ضروری به این کشور است. این سازمان اعلام کرد، درگیری الحدیده به ویژه در صورت افزایش آن، جان ۱۰۰ هزار کودک یمنی را تهدید می‌کند. الحدیده حدود ۶۰۰ هزار سکنه دارد که نیمی از آنها کودک هستند و در میان درگیری‌ها قرار دارند. یونیسف در گزارش خود تاکید کرد، سه‌چهارم ساکنان یمن نیازمند کمک‌های انسانی هستند که بیش از ۱۱ میلیون تن آنها را کودکان تشکیل می‌دهند. یونیسف تعداد کودکانی که از سوءتغذیه حاد رنج می‌برند را یک میلیون و 800 هزار نفر تخمین زد که جان ۴۰۰ هزار تن از آنها در اثر این مسئله در خطر است. علاوه‌بر این اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگ در یمن بدترین فاجعه انسانی در جهان را رقم زده است و این فاجعه انسانی باعث شده که ۲۲ میلیون یمنی نیازمند کمک باشند.نام:
ایمیل:
* نظر: